Asker Skiklubb

Asker Skiklubb
Postboks 92
1371 ASKER

Kontoret på Føyka
(klikk for kart)
Åpent 12-16.00,
12-18.00 tirsdag.
Tlf.: 66 76 11 00
Faks: 66 76 11 09

Org.nr 975 820 645
Bankforbindelse: Handelsbanken
Revisor: BDO Noraudit Sandvika AS

Administrative lenker:
Asker Idrettsråd
Asker kommune
Ajour fra Idrettskretsen
Akershus idrettskrets
Norges Idrettsforbundbund

Parker på Føyka
Plassen er avgiftsbelagt 7-16 (13).
80% av beløpet går til klubben.
Pr. time kr. 15.-
pr. døgn kr. 50.-
10 gjesteplasser foran klubbhuset.

Hvordan er skiføret?
Alltid oppdatert prepareringsstatus fra Skiforeningen på Asker Skiklubb Netts føremelding

Ansvarlig redaktør:
Svein Granerud.

Asker Skiklubb Nett

Bronse til Fredrik i et strålende arrangement

08/08-2007, 20:55

Fredrik Danielsen løp sitt livs løp, og sikret seg bronsemedaljen i Hovedløpets 15-årsklasse. Fredrik var nevnt som en av outsiderne, og med sitt sene startnummer fikk han fullklaff i de krevende orienteringsløypene i Kjekstadmarka.
Mesterskapet ble knirkefritt avviklet av et dyktig arrangørkorps fra Asker Skiklubb og Fossum.

-Alt har klaffet, og dere har levert et strålende arrangement var dommen fra Orienteringsforbundets utsendte, Tine Fjogstad.
507 løpere i alderen 14-16 år møttes i Kjekstadmarkas nordvestre hjørne for å avgjøre hvem som kunne titulere seg som landets beste ungdomsløpere.
På et nytegnet kart, med krevende og varierte løyper, signert Håkon Løvli, ble det mange tette dueller om plasseringene, og noen skikkelige bomturer for de uheldige.
Et stort publikum fikk god service fra speakertårnet om hvordan det lå an underveis, og alle løpere passerte samlingsplass omlag en kilometer før mål.
Nummer tre i H15, Fredrik Danilesen fra Asker stempler på siste post. Foto: Svein Granerud
Resultater - Hovedløpets hjemmeside - Bildeserie Budstikka.no

Bilder fra Blomstersermonien:

D14
Fra venstre: Kamilla Olaussen, Fredrikstad Skiklubb, Julie Størmer Fossum, Sylvia Nordskar, Fossum

Klasse damer 14 år, 3.52 kilometer, 13 poster, 47 deltagere.
1) Julie Størmer, Fossum IF 34,10
2) Kamilla Olaussen, Fredrikstad Skiklubb 36,00,
3) Sylvia Nordskar, Fossum 38,52
4) Marta Ulvensøen, Tønsberg og Omegn 38,56
5) Frøya Hauan Andersen, Halden Skiklubb 39,08.

D15

Fra venstre: Anne-Tine Markset, Koll, Ingjerd Myhre, Kongsberg OL, Berit Kristine Lima, Ålgård
Klasse damer 15 år, 4.24 kilometer, 15 poster, 81 deltagere.
1) Ingjerd Myhre, Kongsberg OL 41,09
2) Anne-Tine Markset Koll IL 41,46
3) Berit Kristine Lima, Ålgård OK 43,42
4) Oda Wennemo Raumar OL 44:10
5) Maren Jansson Haverstad, Lierbygda O-lag 44,35
43) Norunn Øyen, Asker SK 1.06,28

D16
Fra venstre: Marion Rønning Huber, Tynset IF, Anette Baklid, Konnerud IF, Fredrikke Nohr Moth, Halden Skiklubb.

Klasse damer 16 år, 5.15 kilometer, 16 poster, 55 deltagere.
1) Anette Baklid, Konnerud IL 46,22
2) Marion Rønning Huber, Tynset IF 49,00
3) Fredrikke Nohr Moth, Halden SK 50,17
4) Mari Skoglund Godal, Lillomarka OL 51,44 5) Anette Blix, Sandefjord OK 52,00
6) Audhild Bakken Rognstad, Lillehammer OK 53,32
7) Ane Næss Bjørgul, Halden SK 53,54
8) Therese Haare, Konnerud IL 54,29
9) Ina Moe, Sandefjord OK 55,42
10) Andrea F. Amundsen, Konnerud IL 55,56
20) Kathrine Kalager, Asker SK 1.05,11
26) Ragnhild Stamer Ekerholth, Asker SK 1.12,07
27) Guro Isachsen, Asker SK 1.12,28

H14

Fra venstre: Sondre Kvisli, Notodden OL, Anders Bjergaard, Nydalens Skiklubb, Jonas Kittelsen, Kristiansands OK

Klasse herrer 14 år, 3.63 kilometer, 14 poster, 90 deltagere.
1) Anders Bjergaard, Nydalens SK 26,40
2) Sondre Kvisli, Notodden OL 27,56
3) Jonas Kittelsen Kristiansand OK 28,00
4) Tommi Luchsinger Kongsberg OL 28,55
5) Dag Lofthus, Lillehammer OK 29,44
20) Harald Kalager, Asker SK 39,10
28) Lars Maukon Muren, Asker SK 43,30

H15
Fra venstre: Eskil Kinneberg, Raumar OL, Mathias Nalum Olsen, Larvik OK, Fredrik Danielsen, Asker Skiklubb
Klasse herrer 15 år, 5.12 kilometer, 17 poster, 95 deltagere.
1) Mathias Nalum Olsen, Larvik OK 37,51
2) Eskil Kinneberg, Raumar OL 39,08
3) Fredrik Danielsen, Asker SK 43,23
4) Audun Holkholt, Kolbotn & Skimt OL 43,54
5) Simen Aamodt, Sandnes IL (Rogaland) 44,02
24) Erlend Nydal, Asker SK 52,52

H16

Fra venstre: Ivar Lundanes, Emblem IL, Jo Forseth Indgaard, Frol, Per Melander Often, Tynset IF.
Klasse herrer 16 år, 6.04 kilometer, 17 poster, 83 deltagere.
1) Jo Forseth Indgaard, Frol IL 43,31
2) Ivar Lundanes, Emblem IL 46,05
3) Per Melander Often, Tynset IF 51,00
4) Lars Even Schei, Kolbotn & Skimt OL 51,21
5) Mats Nordbrøden, Halden SK 51,34
6) Yngve Skogstad, Mo OK 52,30
7) Haakon Gedde-Dahl, Eiker OL 52,53
8) Fredrik Omdal, Ganddal IL 53,05
9) Martin Vister, Indre Østfold OK 53,58
10) Magnus Beyer Brattli, Mo OK 54,05

Alle foto: Svein Granerud. Bilder kan benyttes mot å oppgi navn og kilde.

Tilbake